No menu items!

Samsung Galaxy telefonlardaki telefoto kameraya Pro modu takviyesi

-
Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Bugüne kadar karşımıza çıkan amiral gemisi akıllı telefonlarda Pro kamera özelliği ana kamerada kullanıcılara sunuluyor. Son paylaşılan bilgilere göre Samsung bu anlayışı değiştirmeye hazırlanıyor.

Son yıllarda piyasaya sürdüğü üst düzey telefonlarının telefoto kameralarında başarılı performans sergileyen Samsung’un telefoto kamera için bir kamera modu geliştirdiği ortaya çıktı. Kullanıcılardan gelen talepleri dikkate alan Samsung’un telefoto kamerası için pro modunu geliştirdiği söz ediliyor. Ana kamerada olduğu gibi telefoto kamerada da kullanıcıların ISO, pozlama ve beyaz dengesi gibi ayarları ayarlayabilecekleri belirtiliyor. Böyle bir özelliğin kullanıma sunulması için yeni bir donanıma ise ihtiyaç yok. Şirketin yeni yazılım güncellemesinde bu özelliği Galaxy S21 Ultra ve Galaxy Note 20 Ultra için yayınlaması muhtemel görünüyor. Böyle bir özelliğin kullanıcılara sunulması durumunda yakın çekim yapan kullanıcılara daha fazla esnekliğin sunulacağını söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Telefoto kamera için sunulması beklenen Pro modun çıkış tarihi belli mi?

Özellikle Ay çekimlerinde kullanıcıların daha başarılı fotoğraflar çekebileceğini de söylemek mümkün. Samsung’un bu özelliği kullanıma sunarak rakiplerinin de önüne geçmesi bekleniyor. Bu özelliğin kullanıma sunulup sunulmayacağını ise önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın

Share this article

Recent posts

Google search engine

Popular categories

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments